• SPZ ZOZ Płońsk

*

e5e3f74c2880b9bdcbbf474aacfbf7a7

Zmiana numeru do rejestracji Mammografii

 

 

Informujemy, iż z dniem 30.07.2018r. ZAPISY NA BADANIA MAMMOGRAFII odbywać się będą w rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej na terenie szpitala.

 

Zapisy telefoniczne:

poniedziałek-piątek w godzinach 09:00-17:00

 

Numer telefonu do kontaktu:

23 661 77 81

 

Usługi komercyjne

Usługi komercyjne

Uprzejmie informuję, że od 19 lipca br. oferta szpitala zostaje poszerzona o świadczenia komercyjne udzielane poza umową z NFZ w zakresie poradni gastroenterologicznej.                                                 

W poradni przyjmuje lek. Agnieszka Stachowska specjalista gastroenterolog

 

w czwartki ( 2x w miesiącu ) od godz. 9:00

Poradnia mieści się w budynku D szpitala .

 

Zapisy do poradni przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-12:00 pod nr. tel : 535 225 327

 

 

Z up. Dyrektora

Elżbieta Dłabik

Inicjatywa Rzecznika Praw Pacjenta

łączy nas pacjent banner a4 1

BADANIA MAMMOGRAFICZNE

           

 

         W związku z funkcjonującą od 2008 roku Pracownią Mammografii w naszym Szpitalu chcielibyśmy ponownie zachęcić Panie z Gmin Powiatu płońskiego do korzystania z badań mammograficznych. Jedynym i najskuteczniejszym sposobem zapobiegania rakowi piersi jest zwiększanie świadomości kobiet, dlatego też prowadzimy działania promocyjne. Dotychczas, czyli do I połowy 2017 r. wykonano 10 163 badania, a 370 kobiet skierowano do dalszej diagnostyki. Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet.

          Z obecnie żyjących kobiet, co 14 Polka zachoruje na raka piersi w ciągu swojego życia. Sposobem wczesnego wykrywania nieprawidłowych zmian w piersi jest mammografia – badanie bezpieczne i bezbolesne.

            W Pracowni Mammografii w SPZZOZ w Płońsku wykonywane są badania skryningowe w kierunku raka piersi przeznaczone dla kobiet w wieku 50-69 lat. Są to badania bezpłatne, możliwe do wykonania raz na 2 lata.

            Na badanie pacjentka może zapisać się od poniedziałku od piątku w godzinach 8:00 – 14:30 osobiście w rejestracji – gabinet nr 3 w budynku Przychodni Poradni Specjalistycznych w Płońsku,

ul. Sienkiewicza 7 lub telefonicznie 23 661 77 84. Badanie jest wykonywane w uzgodnionym terminie.

Mam nadzieję, że współpraca z Panami w tym zakresie znacznie podniesie bezpieczeństwo zdrowotne naszych Kobiet.  

Serdecznie zapraszamy

Dyrekcja Szpitala w Płońsku

 

Zadbaj o swoje zdrowie z Doltorem Hausem

 

                                              

KOMUNIKAT PRASOWY

W trosce o zdrowie mieszkańców Płońska i okolic, Dyrekcja SPZ ZOZ w Płońsku informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad lekarskich w ramach akcji pt.:

‘DZIEŃ ZDROWIA Z GRAMEM I DOKTOREM HAUSEM’.

Porady i badania będą dostępne w dniu 16 marca (piątek), w sklepie Gram (Galeria Płońsk),

przy ul. Wyszogrodzkiej 59, w godzinach od 12.00 do 18.00.

Osoby zainteresowane będą mogły:

  • skorzystać z porady lekarza kardiologa
  • skorzystać z porady dietetyka
  • zbadać poziom glukozy we krwi
  • zmierzyć ciśnienie tętnicze.

Ponadto, podczas akcji przeprowadzona będzie degustacja produktów marki Doktor Haus, a osoby zainteresowane będą miały możliwość ich zakupu w sklepach Gram w Płońsku.

Akcja badań profilaktycznych i porad lekarskich jest kontynuacją działań Dyrekcji SPZ ZOZ w Płońsku na rzecz poprawienia jakości opieki zdrowotnej w regionie. Szpital w Płońsku aktywnie propaguje ideę zdrowego stylu życia w lokalnej społeczności. Placówka organizuje akcje edukacyjne dla mieszkańców, przeprowadza badania przesiewowe, szkoli personel medyczny, dociera z prelekcjami do młodzieży szkolnej.

Zadbaj o swoje zdrowie z Doktorem Hausem!

logo house

DZIEŃ KOBIET Z CYTOLOGIA

PLAKAT CYTOLOGIA 2102 5 1

1%

1 dobry

KOMUNIKAT PRASOWY Z DNIA 2018-01-17

Nowatorskie zabiegi podłączenia pacjentów z cukrzycą do systemu ciągłego

monitorowania glikemii Eversense CGM w SPZ ZOZ w Płońsku

KOMUNIKAT PRASOWY

W styczniu 2018 roku, w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej
w Płońsku, przeprowadzono pierwsze, nowatorskie zabiegi podłączenia pacjentów z cukrzycą do systemu ciągłego monitorowania glikemii Eversense CGM. SPZ ZOZ w Płońsku jest pierwszym publicznym szpitalem na Mazowszu, w którym takie zabiegi przeprowadzono.

System umożliwia pomiar stężenia glukozy w organizmie w płynie śródtkankowym, co kilka minut
w czasie rzeczywistym przez kolejnych 90 dni. Pomiar jest dokonywany za pomocą mikrosensora umieszczonego w tkance podskórnej chorego. (w przypadku badania glukometrem pacjent musi nakłuć opuszek palca, pobrać niewielką ilość krwi i umieścić ją na teście paskowym glukometru).

W skład systemu monitorowania glikemii Eversense CGM wchodzą:

  • niewielki czujnik wprowadzany pod skóręgórnej części ramienia pacjenta, który zapewnia monitorowanie glikemii; czujnik jest wprowadzany przez lekarza, a cała procedura trwa zaledwie kilka minut
  • inteligentny nadajnik mocowany nad czujnikiem podskórnym, który przesyła dane dotyczące stężenia glukozy w płynie śródtkankowym do aplikacji w urządzeniu przenośnym oraz generuje alarmy wibracyjne wyczuwane na ramieniu pacjenta w przypadku hiper- lub hipo- glikemii
  • aplikacja mobilna wyświetlająca wyniki pomiarów glukozy na urządzeniu przenośnym
    w postaci wykresów, (np. na smartfonie czy tablecie)

1

Eversense to skuteczne narzędzie do optymalizacji i kontroli cukrzycy, dające możliwość w szybki sposób prześledzić pełne dzienne i nocne stężenia glukozy. Pozwala na zmniejszenie częstotliwości występowania hipoglikemii i hiperglikemii. Ponadto system umożliwia proste sprawdzenie jak dieta, ćwiczenia, stres, leki lub inne czynniki wpływają na zmiany glikemii.

2

3

Zabieg wprowadzenia sensora przeprowadziła lek. Monika Rachuta - specjalista diabetolog.

„Wprowadzenie innowacyjnej metody pomiaru glikemii dla pacjentów w naszym szpitalu to kolejny krok w kierunku rozwoju oferty Szpitala dla osób chorych na cukrzycę. Staramy się zapoznawać pacjentów z możliwościami jakie daje dziś nowoczesna medycyna co niewątpliwie przekłada się na jakość życia z tą przewlekłą chorobą oraz na jej wyrównanie . ” - mówi Paweł Obermeyer, dyrektor palcówki.

W Polsce na cukrzycę choruje ponad 3 mln osób, ponad milion nie jest świadoma swojej choroby.
Z powodu cukrzycy i jej powikłań umiera w Polsce 21 329 osób rocznie. (
*Cukrzyca. Ukryta Pandemia. Sytuacja w Polsce. Edycja 2014.. Koszty cukrzycy w Polsce wynoszą ok. 7 mld złotych rocznie, z czego połowa to koszty powikłań. Koszty utraconej produktywności z powodu przedwczesnych zgonów wynoszą ponad 1 mld zł rocznie. (*Koszty chorób przewlekłych w zakresie obciążenia płatnika publicznego i zasobów zabezpieczenia społecznego na przykładzie cukrzycy typu 1 i 2 oraz struktura powikłań”, Gdański Uniwersytet Medyczny, Gdańsk 2014 r.)

Dyrektor Szpitala w Płońsku, mając na uwadze dane epidemiologiczne, już ponad rok temu wyodrębnił w placówce Oddział Internistyczny o Profilu Diabetologicznym dedykowany wyłącznie chorym na cukrzycę. W oddziale prowadzeni są pacjenci ze wszystkimi typami cukrzycy (cukrzyca typu 1, typu 2 oraz pozostałe typy cukrzycy). Do oddziału przyjmowani są chorzy z niewyrównaną bądź świeżo rozpoznaną cukrzycą, którzy wymagają leczenia, edukacji diabetologicznej oraz edukacji żywieniowej. Oddział dysponuje kadrą medyczną z wysokimi kwalifikacjami i dużym doświadczeniem klinicznym w prowadzeniu pacjentów z cukrzycą. Są to: lekarz diabetolog, edukator ds. diabetologii, dietetyk. Każdy pacjent jest indywidualnie edukowany przez personel w celu jak najlepszego zarządzania chorobą. Proces edukacyjny obejmuje: informację o chorobie jaką jest cukrzyca, edukację w zakresie leczenia doustnego, insulinoterapii, samokontroli, żywienia, pielęgnacji stóp i aktywności fizycznej. W oddziale mogą być prowadzeni i edukowani pacjenci posiadający osobiste pompy insulinowe. Jest także możliwa indywidualna reedukacja chorego zależnie od potrzeb.

DSC 1300

XIII CHARYTATYWNY BAL OSTATKOWY

plakat bal

INFORMACJA

 

Uprzejmie informuje, żę w dniu 05 stycznia 2018r. Administracja Szpitala odbiera dzień wolny od pracy w zamian za święto przypadające (w sobotę) 06 stycznia 2018r.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Dyrektor

                                                                                                                                           lek. Paweł Obermeyer

Galeria zdjęć

 

Komunikat prasowy

komunikat prasowy

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

Zaproszenie 5 grudnia 2017 Płońsk 1 1

Informacja

 

 

Uprzejmie informuje, żę w dniu 10 listopada 2017r. Administracja Szpitala odbiera dzień wolny od pracy w zamian za święto przypadające (w sobotę) 11 listopada 2017r.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Dyrektor

                                                                                                                                           lek. Paweł Obermeyer

ŚWIATOWY DZIEŃ CUKRZYCY

AKCJA światowy dzien cukrzycy PŁOŃSK 2 1

Badania mammograficzne

Zaproszenie

            W związku z funkcjonującą od 2008 roku Pracownią Mammografii w naszym Szpitalu chcielibyśmy ponownie zachęcić Panie z Gmin Powiatu płońskiego do korzystania z badań mammograficznych.

         Jedynym i najskuteczniejszym sposobem zapobiegania rakowi piersi jest zwiększanie świadomości kobiet, dlatego też prowadzimy działania promocyjne.

           Dotychczas, czyli do I połowy 2017 r. wykonano 10 163 badania, a 370 kobiet skierowano do dalszej diagnostyki.

         Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet.

Z obecnie żyjących kobiet, co 14 Polka zachoruje na raka piersi w ciągu swojego życia. Sposobem wczesnego wykrywania nieprawidłowych zmian w piersi jest mammografia – badanie bezpieczne i bezbolesne.

         W Pracowni Mammografii w SPZZOZ w Płońsku wykonywane są badania skryningowe w kierunku raka piersi przeznaczone dla kobiet w wieku 50-69 lat. Są to badania bezpłatne, możliwe do wykonania raz na 2 lata.

         Na badanie pacjentka może zapisać się od poniedziałku od piątku w godzinach 8:00 – 14:30 osobiście w rejestracji – gabinet nr 3 w budynku Przychodni Poradni Specjalistycznych w Płońsku, ul. Sienkiewicza 7 lub telefonicznie 23 6617784. Badanie jest wykonywane w uzgodnionym terminie.

Serdecznie zapraszamy

Dyrekcja Szpitala w Płońsku

Tydzień Urologii 2017 w SPZ ZOZ w Płońsku

W dniach 25-29 września br. obchodzony jest „Tydzień Urologii 2017”. Z tej okazji Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Płońsku organizuje konferencję pt.: „Profilaktyka i diagnostyka chorób układu moczowo-płciowego”. Patronat merytoryczny nad spotkaniem objął dr n. med. Cezary Torz - Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Urologii.

"Tydzień Urologii” to akcja o charakterze edukacyjnym zainicjowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne i poświęcona rozpowszechnieniu wiedzy oraz badań profilaktycznych        w zakresie najczęstszych schorzeń urologicznych.

„Tydzień urologii” jest doskonałą okazją by zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy chorób układu moczowo-płciowego. Schorzenia te, z uwagi na starzejące się społeczeństwo, dotykają coraz to większej liczby osób. Należy podkreślić, że ok 30% wszystkich nowotworów to właśnie schorzenia uroonkolgiczne i niestety nadal zachorowalność na nie w naszym kraju rośnie.

Pozytywnym aspektem jest jednak coraz większa świadomość pacjentów, wczesna diagnostyka jak również dynamiczny rozwój medycyny (postęp techniczny, farmakologiczny etc.), które powodują, iż śmiertelność z powodu nowotworów układu moczowo-płciowego spada.

Drugą grupę chorób stanowią w omawianym obszarze schorzenia i dolegliwości pozanowotowrowe. Można tu wymienić chociażby łagodny rozrost gruczołu krokowego objawiający się u pacjentów trudnościami w oddawaniu moczu. Problem ten dotyka ok. 40% mężczyzn powyżej 60 r.ż. Z kolei u kobiet spotykamy się z problemem nietrzymania moczu, co znacznie ogranicza funkcje społeczne chorych i wpływa na jakość ich życia, a przecież problem ten może być łatwo korygowany urologicznie.

Mówiąc o chorobach układu moczowo-płciowego nie można pominąć kamicy nerkowej. Schorzenie to występuje u ok. 8% kobiet i ok. 12 % mężczyzn. Symptomy choroby są dość charakterystyczne. Chorzy skarżą się na bardzo silne i promieniujące dolegliwości bólowe, które mają tendencję do nawracania.

Dzięki znacznemu postępowi technicznemu leczenie kamicy nerkowej w ostatnich 3-4 latach uległo ogromnej zmianie. Rewolucja ta zaszła dzięki wprowadzeniu małoinwazyjnej metody endoskopowego, laserowego usuwania złogów (RIRS - Retrograde IntraRenal Surgery). Operacje        z wykorzystaniem tej metody przeprowadzane są obecnie w SPZ ZOZ w Płońsku, przez specjalistów z największym w Polsce doświadczeniem w stosowaniu tej techniki leczenia. Są to lekarze specjaliści urolodzy, którzy w czerwcu br. dołączyli do kadry medycznej szpitala: lek. med. Marek Zawadzki oraz lek. med. Michał Ogrodnik.

Procedura RIRS polega na dotarciu do kamieni nerkowych przez naturalne otwory ciała. Lekarz nie nacina powłok ciała chorego, lecz dostaje się do układu kielichowo-miedniczkowego nerki przez cewkę moczową, pęcherz i moczowód przy pomocy giętkiego ureterorenoskopu. Uwidocznione w ten sposób złogi są kruszone przy pomocy lasera holmowego. Metoda ta różni się od stosowanych powszechnie metod kruszenia kamieni (ultradźwięki lub wytworzenie kanału do nerki poprzez nakłucie) tym, że lekarz podczas operacji może dotrzeć niemal do każdego miejsca w nerce i pod kontrolą wzroku przeprowadzić skuteczne i doszczętne kruszenie kamieni. Stosowany do operacji laser holmowy jest w stanie skruszyć nawet najtwardsze złogi rozbijając je w drobny pył. Podczas procedury RIRS można usunąć np. kilka złogów jednej nerki lub kamienie z obu nerek. Niezwykle ważne jest, że po zabiegu pacjent nie odczuwa bolesnego pozbywania się kamieni.

W konferencji, przygotowanej przez Dyrekcję SPZ ZOZ w Płońsku, uczestniczyli lekarze, przedstawiciele władz samorządowych, pacjenci oraz media. Spotkanie rozpoczął dyrektor Szpitala – Paweł Obermeyer, który przedstawił ofertę i możliwości placówki pod kątem leczenia chorób układu moczowo-płciowego. W dalszej części konferencji eksperci poruszyli temat współpracy lekarza POZ z urologiem w zakresie diagnostyki i prowadzenia pacjentów z chorobami układu moczowo-płciowego. Ponadto konferencja była dobrą okazją do przedstawienia nowości w urologii onkologicznej i pozaonkologicznej. W spotkaniu wziął udział dr n. med. Cezary Torz - Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Urologii, który podkreślił, że szpital w Płońsku to placówka, która wypełnia „białą plamę urologiczną” na Północnym Mazowszu.

Z up. Dyrektora

Elżbieta Dłabik

"Tydzień Urologii 2017" w SPZZOZ w Płońsku. Galeria zdjęć

Zaproszenie na konferencję w ramach obchodów "Tygodnia Urologii 2017"

Zaproszenie 27 WRZEŚNIA Płońsk 1

Unikalna operacja w SPZZOZ w Płońsku

 

Unikalna operacja kruszenia kamieni moczowych z wykorzystaniem

lasera holmowego w SPZ ZOZ w Płońsku.

W dniu 12.07.2017 r. w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Płońsku przeprowadzono pierwszą, unikalną operację kruszenia kamieni moczowych małoinwazyjną metodą wewnątrznerkową - RIRS (Retrograde IntraRenal Surgery). Operacji dokonali doświadczeni specjaliści, którzy w czerwcu br. dołączyli do kadry medycznej placówki: lek. med. Marek Zawadzki – specjalista urolog oraz lek. med. Michał Ogrodnik – specjalista urolog.


Procedura polega na dotarciu do układu kielichowo-miedniczkowego nerki przez naturalne otwory ciała. Lekarz nie nacina powłok ciała chorego, lecz dostaje się do nerki drogą wstępującą przez cewkę moczową, pęcherz i moczowód przy pomocy giętkiego ureterorenoskopu. Uwidocznione
w ten sposób złogi są kruszone przy pomocy lasera holmowego. Metoda ta różni się od stosowanych powszechnie metod kruszenia kamieni (ultradźwięki lub wytworzenie kanału do nerki poprzez nakłucie) tym, że lekarz podczas operacji może dotrzeć niemal do każdego miejsca w nerce i pod kontrolą wzroku przeprowadzić skuteczne i doszczętne kruszenie kamieni. Stosowany do operacji laser holmowy jest w stanie skruszyć nawet najtwardsze złogi rozbijając je w drobny pył. Podczas procedury RIRS można usunąć np. kilka złogów jednej nerki lub kamienie z obu nerek. Niezwykle ważne jest, że po zabiegu pacjent nie odczuwa bolesnego pozbywania się kamieni.

Operacja jest otwarciem nowej jakości leczenia urologicznego w płońskim szpitalu. Nowozatrudnieni lekarze urolodzy przeprowadzają także inne procedury i zabiegi, jak chociażby operacje przezcewkowe u pacjentów z trudnościami w oddawaniu moczu w przebiegu łagodnego rozrostu stercza czy operacje uroonkologiczne (resekcje guzów pęcherza moczowego).

Lekarze przyjmują także w poradni urologicznej Zespołu Poradni Specjalistycznych przy SPZZOZ  w Płońsku.

Wszystkie zabiegi wykonywane są bezpłatnie, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

                                                                                                           Dyrektor

                                                                                                      lek. Paweł Obermeyer

Spotkanie edukacyjne dla chorych na cukrzycę i ich rodzin w SPZZOZ w płońsku


AKCJA EDUKACYJNA 1

Usługi komercyjne w SPZZOZ w Płońsku

 

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku informuje, że z początkiem lipca 2017 r. oferta szpitala zostaje poszerzona
o świadczenia komercyjne udzielane poza umową z NFZ w zakresie poradni:

  • diabetologicznej,
  • kardiologicznej,
  • dietetycznej,
  • neurologicznej,
  • gastroenterologicznej,
  • oraz pobytów w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym.

W ramach poradni kardiologicznej pacjenci mogą skorzystać z konsultacji lekarskiej oraz wykonać badanie EKG, holter ciśnieniowy, holter EKG, test wysiłkowy, ECHO serca. Oferta ZOL obejmuje pobyty dla osób chorych przewlekle, pobyty poszpitalne oraz pobyty „wytchnieniowe”.

Zapisy do Poradni oraz do ZOL przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00 pod nr telefonu: 535 225 327.

Przyjęcia pacjentów w ramach poradni diabetologicznej, kardiologicznej, dietetycznej odbywają się w gabinecie na II piętrze w budynku A szpitala, a do poradni neurologicznej w budynku D szpitala

Szczegółowy cennik usług oraz harmonogram przyjęć dostępny jest na stronie Internetowej szpitala: www.szpitalplonsk.pl w zakładce: usługi komercyjne.

Płatność za ww. usługi może być dokonana gotówką lub kartą.

 

Elżbieta Dłabik

Koordynator ds. Promocji

Znieczulenia okołoporodowe

06.07.20017 r.

Znieczulenia okołoporodowe w SPZZOZ w Płońsku w ramach świadczeń finansowanych przez NFZ.

 

W trosce o jakość opieki okołoporodowej w Powiecie Płońskim, Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Płońsku, wprowadza z początkiem lipca br. możliwość znieczulenia zewnątrzoponowego do porodu, w ramach świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W celu konsultacji pacjentek do znieczulenia okołoporodowego w szpitalu utworzona została Poradnia Anestezjologiczna. Nadzór merytoryczny nad poradnią sprawuje lek. med. Michał Ziółkowski - Koordynator Oddziału Intensywnej Terapii we współpracy   z lek. med. Witoldem Achcińskim – Koordynatorem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Poradnia mieści się w gabinecie nr. 106 ( II piętro)Zespołu Poradni Specjalistycznych i czynna jest w każdą środę w godzinach 11.00-12.00. Zapisy do poradni przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00 w sekretariacie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego pod nr telefonu 23 661 77 69.

Powyższe zmiany są kontynuacją działań zapoczątkowanych podczas konferencji zorganizowanej przez dyrektora SPZ ZOZ w Płońsku w listopadzie 2016 r., pod patronatem merytorycznym prof. dr hab. n. med. Bronisławy Pietrzak - Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Położnictwa i Ginekologii.

Podczas tamtejszego spotkania eksperci rozmawiali na temat prawa kobiet do porodu bez bólu, które teraz w płońskim szpitalu staje się faktem.

Wprowadzenie znieczulenie okołoporodowego w SPZ ZOZ w Płońsku jest kolejnym elementem konsekwentnego budowania jakości usług medycznych oferowanych przez placówkę mieszkańcom Powiatu Płońskiego.

                                                                                                                                                           Paweł Obermeyer

                                                                                                                                                    Dyrektor SPZZOZ w Płońsku

Sprzedaż elektrokardiograficznej próby wysiłkowej.

Szanowni Państwo,

SPZZOZ w Płońsku oferuje do sprzedaży elektrokardiograficzną próbę wysiłkową, szt. 1,

Dane techniczne:

Nazwa: TrackMaster Jas Fitness Systems
TYP:TM 400E
Nr fabryczny:11141
Rok produkcji:1995 r.
Producent:Oxford Fulvision
Przegląd ważny: do 14.02.2018 r.
Sprzęt sprawny technicznie.

W załączeniu - informacja o przeglądzie okresowym.

Oferty zakupu (kwota brutto)  prosimy składać w terminie do dnia  do dnia 31 maja 2017 r.
 na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  szczegółowe informacje pod nr. tel. 023 662 39 89. 

Franciszek Makowski
Z-ca Dyrektora ds. Adm. - Gosp.

Galeria zdjęć z XII Charytatywnego Balu Ostatkowego im. Jerzego Szymczaka, który odbył się 28.02.2017r. w sali weselnej "MARCO" w Płońsku

 

 

Przekaż swój 1 % na Szpital w Płońsku

Nowy aparat TK i USG dla pacjentów płońskiego szpitala

Zakład Diagnostyki Obrazowej SPZZOZ im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku pod koniec 2016 r. wzbogacił się o nowy tomograf komputerowy i aparat USG. Poprzedni tomograf komputerowy zakupiony w 2006 roku służył pacjentom powiatu płońskiego przez 10 lat. Uroczyste uruchomienie odbyło się w dniu 23 stycznia 2017 r. w obecności Władz Powiatu, Radnych Powiatu Płońskiego, Członków Rady Społecznej przy SPZZOZ w Płońsku ,dyrekcji szpitala, pracowników RTG, zaproszonych gości oraz przedstawicieli lokalnych mediów.

Aparat tomografii komputerowej - Optima CT540 to system tomografii komputerowej w pełni realizujący idee bezpieczniejszej diagnostyki. Konstrukcja aparatu umożliwia bezpieczną i pewną diagnostykę dużej grupy pacjentów w krótkim czasie. System jest wyposażony    w szereg nowatorskich rozwiązań, które podwyższają jakość diagnostyki, jednocześnie obniżając do minimum dawkę promieniowania i ilość jodowych środków kontrastowych. Dzięki zastosowanym technologiom aparat wykonuje bezpieczne badania na najwyższym światowym poziomie.

System charakteryzują m.in.:

prostota - od domyślnego ułożenia pacjenta po skanowanie TK w sytuacjach nagłych za kilkoma kliknięciami, od obrazów próbnych w czasie rzeczywistym po badania  z inteligentnym wyzwalaniem
i użyciem kontrastu, wyniki są takie same: zawsze łatwe w obsłudze i niezawodne rozwiązania do obrazowania,

komfort i doskonała opieka nad pacjentem – możliwość skrócenia czasu badania i projekcji filmów wyjaśniających pacjentowi przebieg badania,

wysoka jakość obrazu przy niższej dawce — diagnostyczna jakość obrazu poprawiająca trafność rozpoznań przy niższej dawce dzięki rozwiązaniom do zarządzania dawkami i technologii ASiR

proste procedury interwencyjne TK w ułamku sekundy — zaawansowane techniki wizualizacji z rekonstrukcją w czasie rzeczywistym i funkcjami wyświetlania

medycyna ratunkowa — szybkie rozpoznania, gdy liczy się każda sekunda.

Aparat Optima CT540 został zaprojektowany tak, aby zaoferować pełną gamę usług i rozwiązań ułatwiających codzienną pracę.

Nowy aparat tomografii komputerowej należy do grupy 16-rzędowych aparatów spiralnych wysokiej klasy umożliwiającym wykonywanie standardowych badań TK: głowy, szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy, oraz wysokospecjalisycznych badań angio TK: tętnic mózgowych, szyjnych, aorty piersiowej, brzusznej oraz kończyn dolnych. Aparat ten umożliwia także wykonywanie badań naczyniowych serca wraz z rekonstrukcję obrazów w technice 3D.

Dzięki nowemu aparatowi TK SPZZOZ w Płońsku może świadczyć usługi w zakresie tomografii komputerowej w ramach umowy z NFZ. Są to Ambulatoryjne Świadczenia Specjalistyczne Współfinansowane (czyli kosztem badania obciążony jest zlecający i NFZ).

Aparat ultrasonograficzny.

Hitachi Aloka ARIETTA V60 to kliniczny, cyfrowy ultrasonograf klasy Premium nowej generacji, który jest ukoronowaniem wspólnej współpracy laboratoriów badawczych Hitachi i Aloka w rozwoju systemu kompleksowego, wszechstronnego i elastycznego oferującego najwyższej jakości obraz w klasie Premium. System ten zbudowano         w oparciu o architekturę nowej generacji, która gwarantuje zawansowane i unikalne przetwarzanie sygnału.

Nowy aparat do badań USG poza standardowymi rozwiązaniami technicznymi najnowszej generacji wyposażony jest w szereg przydatnych i unikatowych funkcji.: m.in. obrazowanie elastograficzne w czasie rzeczywistym umożliwia zobrazowanie różnic sztywności badanych struktur. Dodatkowo kolorowa funkcja Doppler pozwala na dokładną ocenę przepływów  w tętnicach i żyłach.

W aparacie wbudowany jest System Archiwizacji Obrazów – szybki, łatwy w obsłudze system archiwizacji i obróbki obrazów ultrasonograficznych oraz sekwencji filmowych wraz z bazą danych pacjentów, z możliwością eksportu danych oraz transmisją do szpitalnej sieci komputerowej. Dzięki temu obrazy danego pacjenta mogą być konsultowane przez zainteresowanych specjalistów na dowolnym komputerze w sieci szpitalnej niemal w czasie rzeczywistym.

Dzięki nowoczesnemu aparatowi USG lekarze radiolodzy wykonują badania USG najwyższej jakości:

  • jamy brzusznej, narządów miednicy małej,
  • sutków, tarczycy, ślinianek, jąder, zmian powierzchniowych
  • pediatryczne w tym badania przezciemiączkowe,
  • otropedyczne stawów,
  • oraz badania przepływów naczyniowych metodą dopplerowską (Doppler): tętnic szyjnych i kręgowych, tętnic kończyn dolnych, żył kończyn dolnych, tętnic nerkowych, przepływu żył wrotnej i wątrobowej.

    Zakup tomografu komputerowego i aparatu USG jest sfinansowany ze środków budżetu samorządu powiatowego w Płońsku w kwocie 2 400 000,00 zł. Całkowity koszt zakupu wynosi 2 418 857,16 zł brutto.

    Z up. Dyrektora

    Elżbieta Dłabik

     

     

„Standardy Opieki Okołoporodowej i prawo do porodu bez bólu - teoria i praktyka”

Płońsk, 12.11.2016 r.

KOMUNIKAT PRASOWY

W dniu 9 listopada br. w Płońsku odbyła się konferencja pt.: „Standardy Opieki Okołoporodowej i prawo do porodu bez bólu - teoria i praktyka” organizowana przez Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku. Patronat merytoryczny nad konferencją objęła prof. dr hab. n. med. Bronisława Pietrzak - Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Położnictwa i Ginekologii, partnerem wydarzenia był Powiat Płoński. Spotkanie było pierwszą na Mazowszu konferencją poświęconą jakości opieki okołoporodowej i było wyrazem troski Dyrekcji Szpitala w Płońsku o kobiety ciężarne.

W spotkaniu wzięli udział lekarze, położne, pielęgniarki, władze samorządowe i powiatowe, przedstawiciele pacjentów oraz mieszkańcy Płońska i najbliższych okolic.

Opieka okołoporodowa to temat niezwykle istotny ze społecznego punktu widzenia. Standard opieki okołoporodowej ma znaczenie zarówno dla kobiety rodzącej, dla dziecka jak i dla najbliższej rodziny. W 2012 roku Ministerstwo Zdrowia wprowadziło Standardy Opieki Okołoporodowej, niemniej jednak jak dotąd nie są one w pełni respektowane i w wielu ośrodkach dokument funkcjonuje bardziej         w teorii niż w praktyce.

Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że między województwami istnieją znaczne dysproporcje chociażby w dostępie do znieczulenia farmakologicznego (zewnątrzoponowego). Na koniec 2015 r. sięgały one nawet kilkunastu procent. Najwięcej znieczuleń zewnątrzoponowych wykonano w województwach: mazowieckim, małopolskim i podlaskim, gdzie odsetek znieczuleń dochodził do 24 proc. Z kolei w takich województwach jak: kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, pomorskie, odsetek znieczuleń sięgał ok. 1 proc. W pozostałych województwach odsetek znieczulenia wahał się w granicach 10 proc.

Prof. Bronisława Pietrzak przedstawiła podczas konferencji wyniki raportu NIK dotyczącego funkcjonowania oddziałów położniczych w Polsce. Z Raportu wynika, że choć standardy opieki okołoporodowej są jasno wyznaczone, część oddziałów położniczych ma problemy z ich przestrzeganiem. Wśród przyczyn wskazuje się brak odpowiedniego sprzętu i niewystarczającą obsadę kadrową. Zdaniem NIK po części powodem takiej sytuacji są przepisy, które pozwalają na szereg odstępstw od obowiązujących norm. W większości oddziałów położniczych nie zapewniono możliwości korzystania z sal porodowych i pokojów urządzonych w sposób ustalony                              w rozporządzeniu w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia podmiotów leczniczych. Niewiele lepiej zorganizowane były także sale poporodowe. W przeszło połowie zbadanych oddziałów położniczych matki mogły co prawda przebywać na salach poporodowych razem z dziećmi, jednak w aż siedmiu szpitalach wszystkie sale były przeznaczone dla więcej niż dwóch matek.Nie były one także wyposażone w sprzęt umożliwiający mycie i pielęgnację noworodka. Zastrzeżenia NIK dotyczyły także obsady kadrowej oddziałów położniczych. W większości skontrolowanych szpitali podczas dyżuru był np. tylko jeden anestezjolog, który był przypisany do udzielania świadczeń na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii lub bloku operacyjnym. Na skontrolowanych oddziałach problemy dotyczyły obsady lekarzy także innych specjalności.W Polsce niepokojąco zwiększa się liczba cesarskich cięć: średnio w kontrolowanych szpitalach wskaźnik ten wzrósł z ponad 40 proc. w 2010 r do ponad 47 proc. do września 2015. Pod względem częstotliwości wykonywania cesarskich cięć Polska znajduje się w czołówce państw europejskich. Według danych Instytutu Matki i Dziecka wskaźnik cesarskich cięć w Polsce w 2014 r. wynosił 42 proc. i był jednym      z najwyższych w Europie, gdzie średnia to 25 proc. (dane Światowej Organizacji Zdrowia).

W Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w Płońsku liczba cesarskich cięć wyniosła w roku 2015 ok 25%, co wg opinii prof. Bronisławy Pietrzak, jest bardzo dobrym wynikiem na tle innych szpitali     w Polsce.

W Oddziale Położniczo-GinekologicznymSP ZZOZ w Płońsku pracuje obecnie 7 lekarzy                             i 20 doświadczonych położnych. Oddział dysponuje nowoczesnym blokiem operacyjnym i świadczy pełny zakres operacji ginekologicznych, uroginekologicznych, położniczych i onkologicznych. Placówka ściśle współpracuje z Centrum Onkologii w Warszawie. Operacje prowadzone są techniką laparoskopową (laparoskopia, cystoskopia, histeroskopia) oraz techniką klasyczną. W roku 2015 w Oddziale przeprowadzonych zostało 918 operacji, do 8 listopada 2016 r. było ich 750.

Pomimo globalnego, postępującego spadku liczby porodów w Polsce w płońskim oddziale obserwuje się tendencję wzrostową w tym zakresie. W 2011 roku było to 517., a w 2015 roku 555. porodów.

Oddział Położniczo-Ginekologiczny w Płońsku dysponuje nowoczesnym sprzętem, m.in.: ultrasonografem GE VOLUSON S6 oraz aparatem do kriochirurgii Metrum CryoFlexCryo-S. Oddział posiada dobrze wyposażone, komfortowe i nowoczesne sale dla położnic, salę do cięć cesarskich       i sale porodowe. Ponadto od 4 maja 2016 r. w szpitalu swoją działalność rozpoczęła poradnia położniczo – ginekologiczna. Należy również zaznaczyć, że od 5 lat przy oddziale położniczo – ginekologicznym płońskiego Szpitalaistnieje bezpłatna Szkoła Rodzenia. Cykl Szkoły Rodzenia trwa     6 tygodni. W trakcie spotkania pary oczekujące na dziecko pozyskują wiedzę na temat oczekującego ich porodu, połogu a następnie opieki nad noworodkiem od wysokiej klasy specjalistów.Wśród wykładowców są lekarze: neonatolog, ginekolog- położnik, położne, pielęgniarka, fizjoterapeuta, ratownik medyczny i prawnik.

Dr Witold Achciński – koordynator Oddziału Położniczo -Ginekologicznego SP ZZOZ w Płońsku podkreślił, iż szpital zapewnia całkowitą opiekę nad matką i dzieckiem od momentu potwierdzenia ciąży lub zgłoszenia się pacjentki do czasu ukończenia przez dziecko pierwszych sześciu tygodni życia. Każda ciężarna ma zaplanowany indywidualny plan opieki – dostosowany do jej stanu zdrowia i etapu ciąży.

Pacjentki obecne na konferencji, które rodziły dzieci w szpitalu w Płońsku, podkreśliły, iż warunki w szpitalu są bardzo dobre, sale szpitalne są komfortowe i wyposażone w łazienkę, przewijaki oraz wanienkę dla dzieci. Lekarze i położne mają wysokie kwalifikacjei zapewniają dobrą opiekę w czasie ciąży, porodu i połogu. Panie zaznaczyły, że w szpitalu czuły się bezpiecznie bowiem były szczegółowo informowane i edukowane na każdym etapie opieki, otrzymywałypotrzebną pomoc
i wsparcie od personelu medycznego, zachowana była bardzo ważna dla nich intymność podczas akcji porodowej.

Anna Dumińska-Kierska - Wicestarosta Płoński, wyraziła swoje uznanie dla Dyrekcji oraz kadry medycznej Szpitala w Płońsku w związku z działaniami na rzecz doskonalenia jakości opieki okołoporodowej w Powiecie Płońskim.

Na zakończenie konferencji Paweł Obermeyer, p.o. Dyrektora Szpitala w Płońsku powiedział: „Jakość opieki okołoporodowej jest dla naszego szpitala szczególnie istotna. Zależy nam na budowaniu zaufania społecznego do naszej placówki, chcemy aby kobiety z powiatu Płońskiego miały coraz wyższą jakość opieki okołoporodowej i nie musiały jej szukać w odległych miejscowościach.Mamy kadrę medyczną z dużymi kwalifikacjami i wykształceniem i co bardzo ważne z ogromną empatią.Dołożymy wszelkich starań aby w naszym szpitalu kobiety czuły się bezpiecznie, komfortowo, były należycie edukowane, informowane i wspierane.”

Więcej informacji: Elżbieta Dłabik, tel. 23 6617713, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Płońsku.

 

 

Konferencja pt.:"Standardy Opieki Okołoporodowej i prawo do porodu bez bólu teoria i praktyka"

Chirurgiczne wsparcie przewlekle chorych

Płońsk, 24 października 2016 r.

Chirurgiczne wsparcie przewlekle chorych

  • Wytworzenie prawidłowo działającego dostępu naczyniowego do hemodializy ma podstawowe znaczenie dla efektywnego leczenia chorych z przewlekłą niewydolnością nerek metodą dializy pozaustrojowej.
  • Powikłania w obrębie dostępu naczyniowego stanowią dzisiaj jedną z najważniejszych przyczyn śmiertelności w grupie chorych dializowanych.
  • W Szpitalu Powiatowym w Płońsku chirurdzy naczyniowi - dr n. med. Krzysztof Braun i dr n. med. Maciej Dratwicki, w piątek 21 października 2016 r., przeprowadzili dwie pierwsze operacje połączeń tętniczo-żylnych (tzw. przetoki naczyniowe), umożliwiające stosowanie hemodializy u osób z przewlekłą niewydolnością nerek.

Wczesne stadia choroby nerek mogą trwać wiele lat z trudnymi do wychwycenia przez chorego objawami. Jednak w przypadku znacznego pogorszenia funkcji nerek, dializowanie może stać się koniecznością. Choroba może dotknąć każdego, zwłaszcza jeżeli dotyczy osób z cukrzycą typu I i II, nadciśnieniem tętniczym (często lekceważonym), albo w przypadku chorób autoimmunologicznych (m.in. nowotworowych) i przy długotrwałych trudnościach z oddawaniem moczu.

W takich sytuacjach niezbędna jest hemodializa. Może ona być koniecznością krótkotrwałą – stan nagły wywołany zatruciem organizmu lub niedostatecznym ukrwieniem nerek, lub trwać całymi latami, gdy pacjent znajdzie się w stadium przewlekłej choroby nerek. Nie zawsze możliwy jest przeszczep, dlatego by żyć pozostaje stosowanie hemodializy.

Pionierskie operacje w Płońsku

W zaawansowanych stanach przewlekłej choroby nerek (PChN) dializowanie jest podstawową koniecznością, żeby oczyścić krew m.in. ze zbędnych składników przemiany materii. Robi się to za pomocą czasowych lub stałych cewników, ale najczęściej dzięki tzw. przetokom dializacyjnym. Poddawanie pacjentów przewlekłej hemodializie wymaga więc uzyskania dostępu naczyniowego, który uzyskuje się poprzez wyłonienie połączenia żylno-tętniczego.

Dostęp naczyniowy do hemodializy to chirurgiczne wytworzenie połączenia naczynia tętniczego z żylnym, zapewniające - po okresie dojrzewania (min. 3 tygodnie) - poszerzenie światła i pogrubienie ściany ramienia żylnego (tzw. arterializacja), co umożliwia wielokrotne jego nakłuwanie w celu pobierania krwi poprzez aparat dializacyjny i oddawania jej do krwioobiegu. Takie połączenie nazywamy przetoką tętniczo-żylną. Alternatywą do przetoki tętniczo-żylnej z własnych naczyń chorego jest wszczepienie protezy naczyniowej łączącej układ tętniczy z żylnym.

- Zabieg chirurgiczny, najprościej mówiąc, polega na połączeniu największej żyły z tętnicą promieniową, na przedramieniu, tuż nad nadgarstkiem – mówi dr n. med. Maciej Dratwicki. - Operacja trwa 1-2 godziny, w zależności od stanu naczyń chorego, i odbywa się ze znieczuleniem miejscowym. Pacjent może opuścić szpital tego samego dnia. Potem przetoka musi „dojrzeć”, a wykorzystywać ją do nakłuć można najwcześniej po ok. 3 tygodniach od zabiegu – wyjaśnia dr Maciej Dratwicki.

- Dziś przeprowadziliśmy dwie pierwsze operacje zespolenia tętniczo-żylnego w Szpitalu Powiatowym w Płońsku. Obie pacjentki po przejściu badań kontrolnych kilka godzin po operacji, zostały już wypisane do domu – powiedział dr Krzysztof Braun. – Wykonywanie połączeń tętniczo-żylnych do hemodializy stanowi około 40 proc. naszych działań. Poprzez zabiegi chirurgiczne pomagamy chorym ze zwężeniami tętnicy szyjnej, zatorowością żylną, czy powikłaniami cukrzycowymi w zakresie tzw. stopy cukrzycowej – opisuje zakres działań chirurgii naczyniowej dr Krzysztof Braun.

Obaj lekarze na co dzień pracują w warszawskim Szpitalu Praskim, ale ze Szpitalem Powiatowym w Płońsku podpisali umowę o regularnej współpracy i wykonywaniem operacji na miejscu. Planowe operacje zespoleń tętniczo – żylnych będą się odbywały raz w tygodniu, chociaż nie są wykluczone dodatkowe działania, o ile będzie takie zapotrzebowanie ze strony pacjentów.

„Interna” z pododdziałem „nerkowym”

Wiele różnych chorób przewlekłych wpływa bezpośrednio na problemy z prawidłowym funkcjonowaniem nerek. Choroby nerek są niestety coraz częstsze, bo z reguły są zbyt późno wykrywane. Przez długi czas można nie zdawać sobie nawet sprawy, że sukcesywnie spada ich wydolność, o ile nie wykonuje się badań profilaktycznych. Wreszcie wykryta przewlekła choroba nerek w bardzo wielu przypadkach kończy się koniecznością stałego dializowania.

 

- Do problemu podeszliśmy kompleksowo. Będziemy u nas wykonywać zespolenia naczyniowe i ściśle współpracować z działającą obok szpitala stacją dializ – mówi Paweł Obermeyer, dyrektor Szpitala Powiatowego w Płońsku. – Zamierzamy wydzielić w oddziale chorób wewnętrznych „pododdział” nefrologiczny i rozwinąć w Płońsku tę gałąź kompleksowej opieki nad pacjentami z chorobami nerek.

Ze względu na to, że choroby nerek są najczęściej skutkiem innych schorzeń współistniejących, jak m.in. cukrzyca i jej powikłania, rozwój nefrologii w Szpitalu Powiatowym w Płońsku oraz współpraca z bardzo doświadczonym zespołem chirurgów naczyniowych – dr. Krzysztofem Braunem i dr. Maciejem Dratwickim – zagwarantuje wielu pacjentom wielokierunkową pomoc i wszechstronną diagnostykę oraz niezbędne zabiegi.

Dr Braun i dr Dratwicki zaznaczają, że chętnie pomogą w specjalizacji z chirurgii naczyniowej lekarzom ze Szpitala Powiatowego w Płońsku, co może oznaczać wyłącznie same korzyści dla pacjentów zmagających się z poważną i uciążliwą chorobą, a dla szpitala zwiększenie zakresu działań medycznych i podniesienie jego rangi.

 

Kontakt:

Elżbieta Dłabik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prezentacja nowego aparatu RTG w Zakładzie Radiologii.

Płońsk, dn. 13.10.2016 r.

 

Prezentacja nowego aparatu RTG w Zakładzie Radiologii.

 

     W obecności starosty Andrzeja Stolpy, wicestarosty Anny Dumińskiej-Kierskiej, p.o. dyrektora Pawła Obermeyera, dyrektora ds. administracyjno-gospodarczych Franciszka Makowskiego, kierownika Zakładu Radiologii Przemyslawa Dula oraz przedstawicieli lokalnych mediów w dniu 18.10.2016 r. odbyło się spotkanie z okazji zakupu nowego aparatu RTG dla Pacjentów płońskiego szpitala.

Zakład Radiologii Szpitala Powiatowego w Płońsku wzbogacił się o nowy aparat rentgenowski. Jest to nowoczesny aparat kostno-płucny pracujący w systemie analogowym, który dzięki wcześniejszemu ucyfrowieniu Zakładu oraz całego Szpitala w 2015r., może wykonywać zdjęcia cyfrowe w technologii ucyfrowienia pośredniego.

Aparat składa się z nowoczesnych podzespołów (tj. jak lampa rentgenowska, „pływający stół” oraz cyfrowy generator wysokiej częstotliwości) wyprodukowanych przez wiodące na świecie firmy medyczne, gwarantujących bezpieczne użytkowanie w najwyższych światowych standardach.

Jest także wysoce funkcjonalny, mniejszy gabarytowo niż jego poprzednik oraz znacznie prostszy w obsłudze co już odczuli pracujący na nim technicy elektroradiologii.

Poprzedni aparat służył Pacjentom powiatu przez ostatnie 14 lat i z uwagi na wyeksploatowanie oraz przestarzałą technologię, zaistniała konieczność wymiany aparatu na nowy.

Wymiana aparatu trwała przez cały wrzesień 2016r. i połączona była z częściowym remontem i „odświeżeniem” gabinetu Pracowni.

         Zakup aparatu sfinansowany jest z dotacji celowej Samorządu Powiatowego
w Płońsku. Koszt zakupu 209 594,07 zł brutto.

                                                                            Z up. Dyrektora
                                                                            Elżbieta Dłabik

 

 

Druga edycja badań profilaktycznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku


Badania profilaktyczne w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku

 


 

Komunikat Zarządu Powiatu Płońskiego

W dniu 7 września pełniący obowiązki dyrektora SPZZOZ w Płońsku Franciszek Makowski zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Zarząd Powiatu przyjął rezygnację dyrektora i podziękował mu za kierowanie placówką w bardzo trudnym dla szpitala okresie. Dyrektor Makowski zachował nadal stanowisko zastępcy dyrektora SPZZOZ w Płońsku.
Z dniem 8 września Zarząd Powiatu powierzył pełnienie obowiązków dyrektora SPZZOZ w Płońsku Pawłowi Obermeyerowi. W związku z tym starosta odwołał go z funkcji swojego społecznego doradcy. Dziękując za dotychczasową pracę, Zarząd Powiatu życzył obydwu dyrektorom dużo wytrwałości i powodzenia w rozwiązywaniu problemów szpitala.

...

Uprzejmie informuję, że w związku z rezygnacją ze stanowiska Dyrektora SPZZOZ im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku Józefa Świerczka w dniu 08.08.2016 r., obowiązki Dyrektora pełni Franciszek Makowski, do czasu nawiązania stosunku pracy z nowym Dyrektorem.



Z up. Dyrektora
Elżbieta Dłabik

Artykuł w Przeglądzie „Pediatria Polska”

 

         Uprzejmie informujemy, że lek. Paweł Gałecki pracujący w Oddziale Noworodkowym  przy współudziale lek. Aleksandry Sawickiej i lek. Anny  Zaniewskiej  z Zakładu Diagnostyki Obrazowej napisali pracę pt.: „Czy przesiewowe badania ultrasonograficzne ośrodkowego układu nerwowego i jamy brzusznej u noworodków >35. Tygodnia ciąży powinny być rekomendowane?”

W załączeniu link, streszczenie/Abstrakt tytuł, autorów, i numer wydania "Pediatria Polska 3/2016"
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0031393916300087

Poradnia Ginekologiczno – Położnicza

Szanowne Panie !


Szpital w Płońsku uprzejmie informuje, że od dnia 04.05. 2016 r. rozpoczyna działalność Poradnia Ginekologiczno – Położnicza.

Poradnia mieści się w budynku Zespołu Poradni Specjalistycznych i Ambulatorium Ogólnego w Płońsku przy ul. Henryka Sienkiewicza 7 na I piętrze, gabinet nr. 106.

Zapisy w rejestracji gabinet nr. 1 lub tel.:23 662 25 65 Przy zapisie pacjentka powinna posiadać: - dowód osobisty Poradnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 14:00. W poradni przyjmują lekarze pracujący w Oddziale Ginekologiczno – Położniczym płońskiego szpitala. Świadczenia opieki zdrowotnej dla Pacjentek będą się odbywały nieodpłatnie.
Poradnia została powołana w związku z dużym zainteresowaniem Pacjentek, głównie młodych Mam oraz z zapotrzebowaniem na świadczenie specjalistycznych usług ambulatoryjnych w zakresie położnictwa i ginekologii przez nasz Szpital. Zapraszamy Pacjentki z terenu powiatu płońskiego i woj. mazowieckiego do korzystania z naszych usług.

Z up. Dyrektora
Elżbieta Dłabik

KOMUNIKAT!

POWIATOWE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W PŁOŃSKU


ZASADY POSTĘPOWANIA W SYTUACJI ZAGROŻENIA TERRORYSTYCZNEGO

Polska nie należy do państw bezpośrednio narażonych atakami terrorystycznymi. Nie można jednak zupełnie wykluczyć zwiększenia zainteresowania Polską ze strony organizacji terrorystycznych, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wydarzeń tj. Szczyt NATO w Warszawie oraz 31 Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w miesiącu lipcu Br.

Podstawową cechą terroryzmu jest to, że nie ma wyraźnych znaków ostrzegawczych o możliwości wystąpienia zamachu lub są one trudno dostrzegalne.

Skutkiem ataku terrorystycznego może być znaczna liczba ofiar, uszkodzenia budynków, zakłócenia w dostawach prądu, wody i gazu, brak łączności telefonicznej i internetowej, ograniczenie dostępu do opieki medycznej, zakłócenia w komunikacji i transporcie itp.

W celu uniknięcia bezpośredniego niebezpieczeństwa zawsze należy zachować czujność zwłaszcza w miejscach gdzie znajduje się duża liczba ludzi np. podczas zakupów w marketach i dużych centrach handlowych, podczas podróży środkami komunikacji publicznej oraz uczestniczenia w imprezach masowych i uroczystościach religijnych.

Na bezpośrednie zagrożenie atakiem terrorystycznym może wskazywać :

  • rzucające się w oczy nietypowe zachowania osób;
  • pozostawione bez opieki przedmioty typu : teczki, paczki, pakunki itp.;
  • osoby ubrane nietypowo do występującej pory roku;
  • samochody pozostawione w nietypowych miejscach.

Pamiętaj !

Od twojej czujności może zależeć bezpieczeństwo twoje i twoich bliskich. Jeżeli zauważyłeś nietypowe zachowania osób lub przedmioty pozostawione bez nadzoru w miejscach publicznych, nie podejmuj samodzielnie żadnych działań.

Stosuj się do następujących zasad:

  • w przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadom służbę ochrony obiektu lub jego administratora oraz Policję.
  • nie rozpowszechniaj informacji o podejrzeniu, aby nie spowodować paniki.
  • nie próbuj obezwładniać podejrzanych osób (dyskretnie je obserwuj i staraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących ich wyglądu i zachowania).

 


 

Rozliczenie Balu Charytatywnego im. Jerzego Szymczaka organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala w Płońsku

 

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala w Płońsku

ul. Wyszogrodzka 12, 09-100 Płońsk

NIP 567 – 178 – 52 – 03, Regon 130971119

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala w Płońsku

serdecznie dziękuję  

Osobom Prywatnym,
Firmom i Instytucjom

za wsparcie i pomoc w organizacji oraz za przekazanie przedmiotów na licytację przeprowadzoną podczas
XI CharytatywnegoBalu Ostatkowego
im. Jerzego Szymczaka

który odbył się 9 lutego 2016 r. w sali weselnej „MARCO” w Płońsku

Całkowity dochód z balu i licytacji wyniósł

27.527,00 zł.
Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o przeznaczeniu tej kwoty na:

  • sprzęt medyczny dla Oddziału Kardiologicznego płońskiego Szpitala
  • dla Adriana i Sebastiana Jędrzejaków z Krościna na dofinansowanie przystosowania łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych
    Dziękuję za okazanie serca i pozwalam sobie liczyć na dalszą owocną współpracę.

                                                                         Z wyrazami szacunku

                                                                                  Prezes Zarządu 

                                                                      Andrzej Stolpa

Płońsk , 9 lutego 2016 r.